Wszystko zaczyna
się od nasion
Najlepiej plonujące odmiany kukurydzy Pioneer® , o wysokim plonie suchej masy i skrobi z hektara przekładają się na wysoką produkcję mleka, ponieważ to energia ze skrobi daje mleko. Im lepszej jakości jest kiszonka z kukurydzy stanowiąca podstawę żywienia tym niższy jest koszt produkcji mleka.
Genetyka odmian kukurydzy Pioneer® wyznacza nową drogę w produkcji kiszonek. Nieustannie dział nasienny ubogaca swoje portfolio w nowe odmiany.
W tym sezonie W tym sezonie na uwagę zasługują również bardzo obiecujące nowości M3 P82703 i P9002 odporniejsze na trudne warunki pogodowe, jeszcze lepiej plonujące z hektara, o wyższej strawności i energetyczności oraz znane już odmiany: P8240, P8500, P8888 odporniejsze na trudne warunki pogodowe, jeszcze lepiej plonujące z hektara, o wyższej strawności i energetyczności
Najnowszym odkryciem są odmiany M3, do tego grona zaliczamy odmiany w typie DENT o najwyższym stopniu strawności zarówno energetycznego ziarna wypełnionego przede wszystkim skrobią mączystą oraz całe rośliny charakteryzujące się wysokiej jakości strawnym włóknem. Dodatkowym atutem jest elastyczność okienka do zbioru jak w przypadku wszystkich odmian DENT genetyki Pioneer®.
W praktyce potwierdzono wyższość plonotwórczą odmian kukurydzy w typie DENT oraz wyższą strawność i energetyczność przygotowanych z nich kiszonek, dzięki wyższej zawartości skrobi mączystej w samym ziarniaku. Zmniejszając zawartość skrobi szklistej na korzyść skrobi mączystej zmniejszamy straty wynikające z wydalania cząstek niestrawnych z ziarna. Badania wykazały zmniejszoną zawartość niestrawionych części w kale o 2% przy zmianie odmiany na typ ziarna
O znakomity materiał należy zadbać i tu inokulantyPioneer® przychodzą z pomocą. Podczas przechowywania kiszonki należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie cennych skład[1]ników odpowiednim inokulantem już na etapie przygotowywania. Im wyższej jakości zakiszany materiał, tym bardziej musimy o niego za[1]dbać. Pioneer® posiada w ofercie inokulanty zwiększające strawność włókna, podnoszące jakość kiszo[1]nek oraz zapewniające właściwą fermentację.
Właściwie przygotowana kiszonka pozostaje stabilna w warunkach tlenowych nie tylko w silosie, ale również na stole paszowym, zapewniając zachowanie cennych składników odżywczych oraz smakowitość pasz objętościowych.
