5G to następna ewolucja, ale to nie oddaje głębokiej zmiany, jaką stanowi wdrożenie tego standardu. Technologia 5G radykalnie zwiększa przepustowość sieci i wykładniczo zwiększa jej prędkość, umożliwiając stosowanie aplikacji, które nie były wcześniej możliwe. Sieci 5G w końcu umożliwią wprowadzenie autonomicznych pojazdów, zaawansowaną analitykę w czasie rzeczywistym i wykorzystanie sztucznej inteligencji, a to przyniesie zmiany we wszystkich branżach i dziedzinach życia.
3 główne dziedziny stosowania sieci 5G
eMBB
URLLC
mMTC
PRZECZYTAJ WYNIKI BADANIA
eMBB: Udoskonalony mobilny dostęp szerokopasmowy, który zapewni szybki dostęp do internetu na potrzeby łączności bezprzewodowej, strumieniowania wideo na dużą skalę i rzeczywistości wirtualnej.
Komórkowa łączność szerokopasmowa
URLLC: Niezawodna komunikacja o niskich opóźnieniach, inaczej URLLC, jest jednym z kilku różnych typów zastosowań obsługiwanych przez nowy standard 5G New Radio (NR).
Połączone urządzenia
mMTC: Masowa komunikacja typu maszynowego, która obsługuje dostęp do internetu w przypadku urządzeń wysyłających, pomiarowych i monitorujących.
Połączone urządzenia
Dostęp szerokopasmowy w gęstych obszarach
Dostęp szerokopasmowy w każdym miejscu
eMBB
Wszechobecne wideo
Usługi w chmurze
Ponad 50 Mb/s w każdym miejscu
Wyjątkowo niskokosztowe sieci
Większa mobilność użytkowników
Samolot
Pociąg dużej prędkości
Ekstremalna komunikacja w czasie rzeczywistym
URLLC
Internet dotykowy
Klęska żywiołowa
Robotyka
Zdalna medycyna
Drony
Transport
Bezpieczeństwo publiczne
Niezawodna komunikacja
Masowy Internet Rzeczy
mMTC
Sieć czujników
Urządzenia mobilne
POBIERZ INFOGRAFIKĘ
Przejście z 2G do 3G na 4G było dość liniowe i zostało osiągnięte gdzieś pomiędzy stopniowymi zmianami, a rewolucją technologiczną. Technologia 3G umożliwiła powstanie nowoczesnych smartfonów i zapewniła podstawowe możliwości transmisji danych i Internetu. 4G udoskonaliło te sieci i zwiększyło ich prędkość, co uczyniło mobilne wideo opłacalnym. Dowiedz się więcej o tym, czym 5G różni się od poprzednich generacji technologii mobilnych, z raportu 451 Research, „Podstawa 5G: Czym różni się od poprzednich „G”?”